رادیو فرانسه بدنبال نابود سازی فرهنگ ملی ایرانیان

یکشنبه 13 بهمن‌ماه سال 1387

پریسا آغداشلو :

متاسفانه با آمدن سارکوزی به کاخ الیزه ، سیاست تحقیر و توهین به مردم ایران تنها به ابعاد سیاسی ختم نشد و امروز این سیاست توسط رادیوی این کشور در حال پیگیری و ادامه است.

http://asriran.com/content/img/news/61287_672.jpg

همه ما می دانیم دولت فرانسه شکوه قرن هفدهم خود را با ظهور قدرت آلمان از اواخر قرن هیجدهم برای همیشه از دست داد . این شکوه ذاتی نبود آنچه بود نتیجه عملکرد استعماری این کشور در سراسر جهان و بهره کشی از مردم دیگر کشورها و حس وحشیگری و منفعت طلبی این کشور همانند انگلیس ، هلند ، اسپانیا و … نسب به کشورهای اخلاق گرا و پاکروان  جهان بود.
ساختار بیمار و مضمحل فرهنگی اروپاییان باعث شد دو جنگ خونین در کمتر از سی سال رخ دهد . این عصیان بی اخلاق ، جهانی را به آتش کشید و تبعات وحشتناک آن سالهاست که به جای مانده است .
دولت تحقیر شده فرانسه بیش از یک و نیم قرن است که بدنبال شکوه خیالی و بهره کشانه گذشته خویش است . و در این فرایند از هیچ عملی روی برگردان نبوده است .
با آمدن ساکوزی ما شاهد رشد افکارهای فاشیستی این دولت نسبت به کشورهای دیگر بخصوص ایران هستیم .

بنگاه سخن پراکنی فرانسه به تازه گی سلسله بحث هایی را با شخصی ناشناخته و گمنام به نام داریوش برادری به راه انداخته است و برایش کلی لقب و عنوان تراشیده اند که روان درمانگر و نویسنده و محقق… است بماند که این اصل ماجرا نیست .

رادیو فرانسه

داریوش برادری روانکاوی که خود دچار بحران هویت است

رادیو فرانسه در اقدامی غیر حرفه ایی و کاملا مغرضانه نسبت به تمدن و فرهنگ باستانی و دیرینه ایرانیان آن را به ریشخند گرفته و نتیجه می گیرد فرهنگ ایرانی در مقابل فرهنگ به اصطلاح اروپا بسیار کوتاه تر است همان فرهنگی که در طی صد ساله گذشته میلیونها نفر از مردم جهان را به کام مرگ کشانده است با هم مروری می کنیم بر صحبتهای آغازین فرزاد جوادی عنصر ضد ایرانی رادیو فرانسه :
<< ما ایرانیان از زمان آشنایمان با کشورهای اروپایی و برخوردمان با دنیای پیشرفته و مدرن غربی با آن دست به گریبان شده ایم در حقیقت از هنگام نخستین ارتباطمان در عصر معاصر با اروپائیها ما ایرانی ها هم به ضعفهای خودمان در مقایسه با قدرت فرهنگی ، اجتماعی اقتصادی ، سیاسی و نظامی غربیها آگاه شدیم و هم متاسفانه نتوانستیم خود را با دنیای مدرن تطبیق دهیم . >>

اولا شناخت ایرانیان از اروپائیها مربوط به هم اکنون و این صد ساله نیست ما اروپاییها را پیش از دوران قرون وسطی  هم می شناختیم به قول فردوسی زمانی که سرزمین تاریکی بودید همان زمانی که هر روز مانند گرگ به ایران و اقمارش حمله ور می شدید و خوشبختانه بخاطر دولتهای قدرتمندی همانند : هخامنشیان ، اشکانیان و ساسانیان هر بار با دادن تلفات بسیار پا به گریز می گذاشتید ، هنوز هم در طاق بستان و بسیاری دیگر از جاهای باستانی ما امپراتورهایتان در حال التماس و پوزش برای آزادی هستند . در زمان معاصر و در حقیقت ۱۰۰ سال اخیر و در مقطع مشروطیت ما که شما به آن اشاره کرده اید کشورهای شما  چه تحفه ایی برای ما جز زیاده خواهی ارسال نمودند شما خیلی زود با دو جنگ یکدیگر را تکه پاره نمودید و آسیب آن را هم به ملت ما وارد نمودید .
مشروطیت و ظهور آن نتیجه و باز خورد قدرت اروپا نبود بلکه نتیجه بازگشت به تمدن باستانی و ناب ایرانی بود یادتان رفته ما مجلس مهستان در دوران اشکانیان داشتیم
مهار قدرت شاه با داشتن مجلس دست پخت شما ها نبود چرا که در آن زمان اصلا کشور فرانسه ایی وجود نداشت . شما آنقدر در کید و مکر خود فرو رفته اید که حقایقی به این آشکاری را سعی دارید پنهان کنید . می خواهید نسل نوی ایرانی را که داری اندیشه های ملی و تاریخی است را در مقابل اندیشه بی بنیان و تهی خود عریان کنید ؟! و حالا قسمتی از صحبت های داریوش برادری خود باخته را با هم می خوانیم << بحران هویت وقتی به وجود می آید که این هویت کهن روبروی یک هویت جدید قرار بگیرد و این هویت جدید یک دفعه درکش از این مباحث از زن مرد و زندگی متفاوت باشه یعنی بلایی که بر سر یکایک ما و فرهنگ ما بوجود میاد وقتی که فرهنگ سنتی ایرانی با فرهنگ مدرن بخصوص از دوران مشروطیت روبروی هم قرار می گیرند همان فرهنگ مدرنی که با نیروی نظامی با قدرت اقتصادی سیاسی و فرهنگیش دارد نشان می دهد که جامعه کهن از پس من برنمی آید و از آن جهت ما وارد یک دنیای وحشتناک و در عین حال مهم در تاریخ ایران می شویم که دوران هویت ایرانی ، درگیریهای درونی ایرانی شروع می شود هم به عنوان فرد و هم به فرهنگ ، از آن به بعد هر چه نگاه می کنیم در حقیقت شخصیت یکایک ما به هر پدیده فرهنگی و اجتماعی ما نقطه تلاقی مدرنیت و مفاهیم مدرنیت و سنته >> .
چنانچه خواندید سخنان این روانکاو بیش از آنکه بازگوی حقیقت باشد کتمان داشته های کهن و باستانی ایرانیان است . فرهنگ تهی و ولنگاری غرب که یک سویش جنگ و خونریزیست و سوی دیگرش شهوت و تعرض به فردیت ، با این سخنان خواه ناخواه بسیار هم به خود غره می شود برای همین وقتی سارکوزی رییس جمهور می شود در اولین گام ایران را تهدید به بمباران و حمله نظامی می کند . این خود اوج فرهنگ متعالی غرب است همان فرهنگی که بی خانمانهایش در کنار خیابانها می میرند و هیچ نظام تامین اجتماعی درستی در این کشور وجود ندارد داشتن ساختمانهای بلند و بمبهای اتمی فرانسه به معنای ارجعیت فرهنگی نیست اگر دولت ایران هم با تمامی مشکلاتی که داشت ۵ میلیون آواره افغانی و عراقی را در کشور پناه نمیداد و اگر جنگنده ها و حمایت فرانسه از عراق نمی بود هم اکنون شهرهای ما دهها برابر کشور شما داری برج و بارو بود آنچه ما داریم و شما ندارید حس احترام به انسانهای دیگر است به قول سعدی : بنی آدم اعضای یکدیگرند … که در آفرینش ز یک گوهرند …
ایرانیان پناهگاه آوارگان و دردمندان بوده اند و شما در الجزایر کشتار می کردید روشنفکرانشان را شکنجه و نابود می ساختید این بحث مربوط به دوران مشروطیت هم نیست خیلی جدیدتر است همین ۵۰ سال پیش را می گویم همان شهروندان درجه دوم امروز فرانسه را می گویم .
ما ایرانیان دارای اخلاق و عشق به هم نوع هستیم این ننگ نیست ارزش است این روانکاو شما از درون روابط حیوانی و جنسی بزرگترین وقایع قرن اخیر را به سخره گرفته است رادیو فرانسه آگاهانه چنین فردی را آورده است که از درون پست ترین اندیشه های آدمی حرکات اجتماعی آن را زیر علامت سئوال ببرد . مشروطیت بازگشت به افتخارات ملی ایرانیان بود و نه غربزدگی .
ایرانیان اگر غربزده هم داشته باشند بسیار اندکند در ایرانیان خوی وطن دوستی موج می زند 

شما در کجای تاریخ فرانسه کسی همانند کورش دارید ؟ 

http://www.persepolis.ir/pictures/pasargadae/banner.jpg 

در کجای تاریختان کسی به عظمت فردوسی داشته اید ؟ 

http://www.qeshm.ir/Images/Events/ferdowsi.jpg 

و در حال حاضر شما در کجای اروپا شخصیت عالمی همانند ارد بزرگ دارید ؟ 

ارد بزرگ orod bozorg

هر آنکس که از دیار شما بر می خیزد یا توجیه گر جنگ و پلیدیست یا نرم کننده اخلاقیات برای سوء استفاده های جنسی !
همین آقای روانکاو شما یعنی داریوش برادری را ببینید : من اسامی کتابهایش را می گویم خود قضاوت کنید :

- آسیب‌شناسی هماغوشی پسامدرنیت و اروتیسم پسامدرن با جان و روان ایرانی
- آسیب‌شناسی هماغوشی اروتیسم مدرن با جان و روان ایرانی
- روانکاوی مدرن/پسامدرنی بوف کور و گفتمان حول بوف کور
- اسرار مگو
- از بحران مدرنیت تا رقص عاشقان و عارفان زمینی

علایق این مرد خود گویای درک بسیار پایین ایشان از فرآیندهای تاریخی و اجتماعی کشورهاست . من از گذاشتن بقیه مطالب رادیو دولت فرانسه که جز پلشتی و خفت در آن چیزی نیست حذر می کنم از این روانکاو معلوم الحال که برایش بکارت دختران و سنگ زیرین آسیاب بودن مردان هنوز جای پژوهش های بسیار دارد و نگران این مشکلات بزرگ! جامعه ایران است هم توقعی نمی رود چون بزرگترین مشکلش در حال حاضر بحران هویت شخص خودش و گردانندگان این رادیو می باشد .
با جمله ایی از ارد بزرگ سخنم را به پایان می برم که :

ابلهان در سرزمین های کوچک همواره سنگ کشورهای بزرگ را به سینه می زنند و هم میهنان خویش را تشویق به بخشش میهن و ناموس خود می کنند . 

parisaaghdashloo.bloghaa.comنظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد