حمله حزب وطن افغانستان به ارد بزرگ و احمد شاه مسعود

جمعه 11 شهریور‌ماه سال 1390

دوکتور جلال الدین بایانی از اعضای قدیمی و فعال حزب وطن طی نوشته توهین آمیزی که در سایت رسمی حزب وطن همچنان موجود است به اندیشمند و فیلسوف ایرانی ارد بزرگ توهین ها روا داشته و از یار دیرین او و رهبر مقاومت مردم مظلوم افغانستان، مرد روزهای سخت ، قهرمان ملی کشورمان احمدشاه مسعود به شکلی ناباورانه دشنام سر داده و کینه خویش را علنی ساخته است . برای روشنتر شدن این موضوع نوشته های از سایت لابی ایران سوئد برداشت نموده ام که تقدیم می گردد .http://upload.p30pedia.com/images/heno60ds6bincemg5h3w.gif


آقای فرهاد آذر در لابی ایران و سوئد می نویسد :


حزب وطن افغانستان در مطلبی به قلم دوکتور جلال الدین بایانی پرده از چهره واقعی و سیاه خویش برداشت در نوشته موهن و سیاه ! این حزب به چهره سرشناس عرصه فرهنگ کشورمان « ارد بزرگ » بدترین اهانت ها شده است .
متاسفانه متن اصلی این نوشته آنچنان هتاکانه است که نمی توان آن را در این جا ذکر کرد .
متن کامل آن را در آدرسهای زیر می توانید بخوانید :

http://www.hezbe-watan.com/dokumente/Afghanistan%20wa%20Amsaajahaa.htm

http://azadi.dk/modules/article/view.article.php?com_mode=flat&com_order=1&article=134&category=1


خانم ستاره عباسی که دانشجوی ایرانی مقیم دانمارک است در پاسخ چنین می نگارد :

آقای بایانی از اعضای حزب وطن و همچنین عضو سابق وزارت خارجه افغانستان در هنگام تسلط دولت دست نشانده ببرک کارمل در افغانستان می باشد .
ایشان خود را تا کنون به اسامی : ( دوکتور جلال بایانی ، دوکتور جلال الدین کاوشگر بایانی ، دوکتور جلال بایانی بخارایی jalaludin baiany )معرفی کرده است .

نوشته تاسفبار ایشان را یک ماه پیش دیدم این نوشته مغرضانه توسط حزب وطن ( بوجود آمده توسط نجیب الله از سران کمونیست افغانستان شاغل در دستگاه جاسوسی خاد ، که از سوی شوروی سابق به ریاست جمهوری افغانستان انتخاب شد ) انتشار یافته است .

مدتی پیش که این بیانیه موهن را خواندم ، فکر کردم بهتر است سکوت کنیم چون امروزه جلال بایانی و حزب وطن در صحنه سیاسی افغانستان محلی از اعراب ندارند ، پس سکوت کردم تا با چالش وقت خود را تباه نسازیم .

حزب وطن که در عرصه تحولات فعلی افغانستان ، حاشیه نشین است.
دکتر جلال بایانی ، نویسنده این مطلب هم شدیدا دچار احساسات کاذب و بلندپروازانه است .دچار وهم شدید است ، تفسیری متفاوت از هر آنچه هست، دارد !!!

حال که شما این جریان را باز کرده اید پس باید نوشت ! فکر می کنم ابتدا بهتر است شخص دوکتور جلال الدین بایانی بخارایی را بشناسیم .

جلال الدین بایانی 56 ساله ، مقیم کشور سوئد است .
او می گوید که دچار بیماری قلبی شدید می باشد که البته این توجیهی برای نوشتن متنی اینچنین موهن و هتاکانه نیست .

بایانی در جایی می گوید: در هنگام حاکمیت ببرک کارمل بر افغانستان توسط او در دستگاه وزارت خارجه افغانستان مشغول به کار شده است و سپس کار خود را در دولت نجیب الله ادامه داده است .

با کشته شدن نجیب الله و سقوط حزب وطن توسط طالبان جلال الدین بایانی فرار نموده و متواری می گردد .

اینکه در این سالها در کجا کار می کرده خود جای سئوال دارد! به هر روی او سعی نموده آتش حزب کذایی وطن را روشن نگه دارد و لقب شهید را مدام به نجیب الله کشتارگر بدهد !.

حقیقت این است که آقای بایانی دچار سرخوردگی و انفعال شدید است نوع قلم فرسایی ایشان نشان می دهد شدیدا از تنهایی و انزوا در رنج است . در پشت کلمات ایشان ترس و حسرت دوری از قدرت بیداد می کند .

این حس با وضعیت حزب وطن در افغانستان امروز کاملا مشابه است .
جیغهای بنفش دوکتور جلال الدین بایانی و سپس انعکاس پر دامنه آن توسط حزب مرطود وطن ، گویایی تشنگی برای بازگشت به صحنه سیاسی افغانستان را دارد .

بخشی از نوشته موهن دوکتور جلال الدین بایانی :

(( کمیته های فرهنگی ایران در داخل خاک افغانستان فعالیت های استخباراتی دارند تا افغانستان را تجزیه قسمت های غرب کشور هرات ، غور ، فراه و نیمروز با آمون هلمند یا جـــیهــون نیمروز به ایران الحاق نمایند اگاهی دقیق وجود ندارد که در عقب این نیات شوم و استیلا گرانه ... ایران [ کی ؟ ] قرار دارد و [ چگونه فعالیت دارد ؟ ]
در عقب این ( پروژه آرمانی ایران ) در کنار صد ها ( سرباز... ) که نام مخفی کارمندان وزارت ... است و ... و شبکه قدس ...منظم آنرا به اصطلاح فیلسوف ساختگی استخبارات ایران ( ... ) فرد مجهول ، بی هویت ، سوال برانگیز [ ارد بزرگ ] یاســـــــــــــــــــرگرد ( دگروال ارد بزرگ ) قرار دارد که ضرورت است این خصم سوگند خورده را که در داخل افغانستان صدها شبکه ، کمیته ، رزدنتوری دارد مفصل با جنایات و نیات شومش شناخت تا با دست پر به افشا چهره پلید او پرداخت ))

ارد بزرگ Orod Bozorg
کاملا هویدا و روشن است که حس جاه طلبی چنان هوش و حواس را از سر آقای بایانی بخارایی و حزب وطن برده است که به بزرگترین فیلسوف ایرانزمین لقب نظامی "دگروال و یا همان "سرگرد" را می دهند ....
اینکه آقای دوکتور جلال الدین بایانی سعی دارند از یک چهره مطرح علمی و فرهنگی همانند "ارد بزرگ" ، شخصیتی مرموز و امنیتی بسازند به دلیل آن است که می بینند نفوذ و محبوبیت ارد بزرگ در بین مردم افغانستان موجب همگرایی بیشتر دو ملت شده و این همگرایی به سود اربابان آقای بایانی و حزب وطن در انگلیس نیست . هنوز از یاد نبرده ایم که دو سال پیش همین لندن نشینان با حرکتی مضحکه آمیز نام ارد بزرگ را از ویکی پدیای فارسی حذف و بدترین القاب را به این شخصیت کشورمان دادند حالا آقای بایانی می نالد و می نویسد :

(( نشریات بیشمار از طرف دستگاه ... ایران در وصف بزرگ نمایی و فیلسوف بودن [ ارد بزرگ] این بنیان گذار تفتن و شقاق کشورهای دری زبان و تاجکی زبان افغانستان و تاجکستان چاپ به مشتریان دائمی اندیشه های این شیطان بزرگ منحیث آئین نامه و دستور ارسال و پست میگردد که صدها نسخه آن در پنچشیر ، بدخشان ، خواجه بهاوالدین ولایت تخار ، اندراب ولایت بغلان و جوزجان و اکنون کابل ، بامیان ، هرات ، فراه و نیمروز یافت و موجوئ است و برای نوکرانش قابل احترام و اجرأ است ))

جناب آقای دوکتور جلال الدین بایانی عشق مردم افغانستان و تاجیکستان به ارد بزرگ را ننگ می دانند و آن را دستور العملی شیطانی می دانند !
و باز می نویسد : (( احمد شاه مسعود در مورد تغییر نام افغانستان به خراسان دیدگاه مشخص داشت و دایمأ نظر ارد بزرگ ایرانی را در این زمینه تائید و میگفت من و ارد زاده یک سرزمین بزرگ هستیم نام افغان را نمی پذیرفت .؟! . ))

اینکه احمد شاه مسعود تجزیه سرزمین بزرگ ایران را کار دشمنان این سرزمین می دانسته و ارد بزرگ و خود را از یک مرز و بوم می داند نشان آزادگی و بزرگی است یا زبونی و خیانت ؟!
مسلما انسانهای آزاده می گویند احمدشاه مسعود یک آزاده بوده و در این راه با آغوش باز مرگ را نیز پذیرفت .


آقای دوکتور جلال الدین بایانی در ادامه می نویسد : (( جایگاه احمد شاه مسعود ، لطیف پدرام ، همت فاریابی ، کامجو ، بیژند پور ، مخدوم رهین ، ثریا بها ، شـــهرانی ، فضل احمد طغیان ، احمد شاه سرخابی ، نجم الدین اخگر کاویانی ، فرید مزدک ، دستگیر پنچشیری نزد ارد بزرگ مقدم از هر گزینش و هر دست آورد دیگر با ارزش ، ثمر بخش بود و است ))

باید به آقای بایانی و حزب وطن گفته شود اگر می خواهید اشخاص محبوب مردم افغانستان را مورد شماتت قرار دهید که شما از دوستان و یاوران یک ایرانی هستید ! باید بدانید این ننگ نیست که نشان فهیم بودن و شناخت درست فرهنگ و سرنوشت مشترک ماست . ایران ، پاکستان متجاوز نیست ، این را مردم افغانستان بخوبی می دانند . ایران همانند هندوستان دوستی دروغین با مردم افغانستان ندارد ، مشکلی همانند کشمیر ندارد تا افغانستان را وجه المصالحه حل اختلافات خود و پاکستان کند . از این روی دوستی مفاخر ایران و افغانستان جای شادی و تبریک دارد .

دوکتور جلال بایانی بخارایی باز می نویسد : (( این ارشاد گر ا... ایران سرگرود « دگروال » ( ارد بزرگ ) در مورد خراسان بزرگ چنین سفسطه سر داده است" خراسان سرشار بوده است از اسطوره ها ، اسطوره هایی نظیر فردوسی ، رودکی ، ابوعلی سینا ، ابوریحان بیرونی ، ابونصر فارابی ، خواجه نصیر الدین طوسی ، خواجه نظام الملک ، امام محمد غزالی ، ناصر خسرو ، خیام ، عطار ، بیهقی ، جامی ، کسایی مروزی ، امام فخر رازی ، خواجه عبدالله انصاری ، سنایی غزنوی ، ابو سعید ابولخیر ، مولوی ، دقیقی طوسی ، ، احمدشاه مسعود ، لطیف پدرام ، کامجو گذاشته از این خراسان این سرزمین پهناور در حالیکه مشکل زا است و باید به هر ترتیب امکان احیا گردد این برخورد سفسطه آمیز گویای تغییر نام افغانستان به خراسان پایان نه پذیرد آنها می خواهند به هر ترتیبی که هست تاریخ باشکوه و افتخارات کابل ، هرات ، بدخشان ، بلخ. ، پروان ، تخار ، نیمروز ، جوزجان ، ننگرهار را به پای نظام ... ، ... تهران قربان کنند . ))

تا جای که ما خوانده ایم و شنیده ایم هیچ گاه ارد بزرگ نظر مستقیمی در مورد نام افغانستان نداده است ، اما نکته مهم این است که خواست تغییر نام افغانستان به خراسان ، یک خواست داخلی است و تصمیم نهایی در مورد آنهم بر عهده مردم افغانستان می باشد . این موضوع را آقای بایانی و حزب وطن به این خاطر دنبال می کنند که روابطشان را با بخش سنتی پشتونیزم نزدیک کنند و در نهایت برای انتخابات آتی افغانستان از قبایل پشتون که بر روی نام افغان حساس هستند استفاده کنند . اما این دسیسه حزب وطن هم راه به جایی نخواهد برد چرا که با توجه به آگاهی وسیع مردم افغانستان نسبت به دلسوزان و شایستگان خود این ترفند نیز کارساز نیست .
آخرین محوری که در بیانیه آقای بایانی قابل تامل است این مورد می باشد : ((جماعت این [ ارد بزرگ ] یا شیطان بزرگ با خمار تریاک تسلط بر سرزمین کهن من و تو را هم وطن توسط عیادی افغان خود نشخو ار می کنند هنوز هم دستان استعمار پیر انگلیس و روس در کار است و نمی گذارد افغانستان متحد و یکپارچه شکل کامل بگیرد [ ارد بزرگ ] یا شــــــــــیطان بزرگ الگو ، امید رژیم ... ایران برای پارچه ، پارچه سازی افغانستان است و همه روزه ملیون ها دالر ، ریال به اختیارش گذاشته میشود که تحفه دالری از طرف ... ایران به جناب حامد کرزی نیز کار [ ارد ] و ...ها و ...حکومت ... فارس است . ))

این جیغ های بنفش برای چیست ؟ اگر آقای دوکتور جلال بایانی بخارایی و حزب وطن ! مدارکی در اختیار دارند که نشان دهنده این است که حقیقتا بزرگترین فیلسوف ایران هزینه های میلیاردی برای تجزیه افغانستان می کند تا دیر نشده این مدارک را علنی کنند تا پیشاپیش رقبای خویش را در عرصه انتخابات آینده افغانستان ناکارآمد نمایند . و در غیر این صورت این هم یک چیزی است شبیه بقیه تهمت هایی که به شخصیت نجیب و محبوب سرزمینهای فارسی زبان یعنی ارد بزرگ زده اند .

در پایان به عنوان یک همزبان به آقای دوکتور جلال بایانی بخارایی و دوستان دیگرشان در حزب وطن می گویم : من ایرانی هستم اما دوستدار شخصیتهای محترمی همچون احمدشاه مسعود ، لطیف پدرام ، بصیر کامجو ، فوزیه کوفی ، برهان الدین ربانی ، دکتر عبدالله، یونس قانونی ، همت فاریابی ، بیژند پور ، مخدوم رهین ، ثریا بها ، شـــهرانی ، فضل احمد طغیان ، احمد شاه سرخابی ، نجم الدین اخگر کاویانی ، فرید مزدک ، غلام دستگیر پنچشیری و دیگر افرادی که شما از آنها یاد نکردید نیز می باشم .
حالا پاسخ دهید این خیانت به ایران است ؟ این برای تجزیه افغانستان است ؟! این همدستی با شیطان است ؟!
مسلما مشکل شما در جای دیگریست ! که شاید در آینده به آن بپردازم . به امید همبستگی و نزدیکی هر چه بیشتر کشورهای فارسی زبان ... همان همبستگی که دشمنانی همچون حزب وطن و بایانی ها دارد .


ریشه گاه : لابی ایران سوئد
http://ahmadshahmassoud-orodbozorg.blogsky.com

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد